Nekilnojamojo turto pardavimo procesas

Nekilnojamojo turto pardavimo procesas nėra jau toks sudėtingas, kaip daugeliui mano klientų atrodo. Žinoma, negalima sakyti, kad parduoti butą ar namą yra juokų reikalas, tačiau drąsiai galiu teigti, jog žinant visus niuansus, patyrę NT brokeriai Kaune gali tai padaryti per gana trumpą laiką. Daugelis klientų kreipiasi su klausimais, tai koks visgi bus NT pardavimo procesas? Būtent dėl šios priežasties ir parengėme straipsnį, kuris, tikėtina, atsakys į daugelį Jūsų klausimų. Tad nieko nelaukime ir pradėkime!

Galutinai apsispręskite

Pirmas ir bene svarbiausias žingsnis buto ar namo pardavime yra galutinai apsispręsti, ar tikrai norite parduoti turimą nekilnojamąjį turtą. Retai, tačiau tikrai pasitaiko atvejų, kuomet klientai tik po kurio laiko persigalvoja – jiems turimas būstas dar kuriam laikui tikrai tiks.. Aišku, tikrai suprantama, daugelis iš mūsų esame linkę prisirišti prie savo gyvenamosios vietos, juk čia buvo praleista tiek daug brangaus laiko ir išgyventa tiek gražių emocijų. Tačiau norint turėti efektyvų ir sklandų NT pardavimo procesą, privalu užtikrintai nuspręsti ir pradėti galvoti apie būsto pardavimą.

Ar turite visus dokumentus?

Kitas, ne ką mažiau svarbus žingsnis yra įsitikinti, ar turite galimybę parduoti nekilnojamąjį turtą. Dažnu atveju, tik pradėjus bendrauti su potencialiu pirkėju, žmonės pastebi, kad trūksta tam tikrų dokumentų, be kurių pardavimo procesas tiesiog neįmanomas. Jeigu norite išvengti netikėtų problemų dėl būsto dokumentacijos, labai rekomenduojama tuo pasirūpinti kuo anksčiau. Gera žinia ta, kad Jums nebūtina „gaudytis“ šiuose reikaluose. Patyręs NT brokeris visais šiais niuansais pasirūpins už Jus. Na, o jeigu ko nors ir neturėsite, jis Jus iš anksto informuos, tam, kad NT pardavimas būtų greitas ir sklandus procesas.

Nustatykite rinkos kainą

Jau kurį laiką yra pastebima tendencija, kad savarankiškai savo būstą parduodantys žmonės yra linkę stipriai pervertinti savo nekilnojamąjį turtą. To pasekoje pardavėjai ne tik nesugeba ilgai parduoti turimo buto ar namo, tačiau negausiai sulaukia ir susidomėjusių pirkėjų skambučių. Greičiausiai, situacija ne tik panaši, bet ir logiška, tiesa? Šiuo atveju, jeigu trokštate gauti didžiausią įmanomą kainą už turimą būstą, privalėsite tinkamai įvertinti turimą būstą. Taip sužinosite realią būsto kainą, už kurią pardavę gausite maksimalią naudą.

Būsto paruošimas pardavimui

Kiekvienas parduodamas NT objektas privalo būti tinkamai paruoštas pardavimui. Nešvarus, nepageidaujamais kvapais atsiduodantis butas, vargu, ar susilauks didelio susidomėjimo. Tuo tarpu, šviežias, erdvus ir šviesus butas pritrauks daug norinčiųjų. Turite suprasti, kad visų pirma, pirkėjai „matuojasi“ Jūsų turimą būstą ir žiūri, ar šis galėtų tapti naujaisiais jų namais. Todėl tai be galo svarbu, kad šie puikiai pasirodytų pirmąjį kartą. Pirmasis įspūdis neretai nulemia viską!

Sutvarkytą būstą privalu tinkamai nufotografuoti. Verta pastebėti, kad profesionaliai dirbantis NT brokeris padeda atskleisti pačias gražiausias Jūsų būsto savybes, tuo tarpu nukreipdamas pirkėjų dėmesį nuo nedidelių trūkumų. Profesionalios būsto nuotraukos padės pritraukti klientus, tuo tarpu mėgėjiškos nuotraukos – juos tik nubaidys. Tikrai nemanykite, kad jeigu pirkėjas norės pirkti, tai pirks tokį, koks jau yra. Žinoma, jeigu planuojate būstą parduoti žemiau rinkos kainos ir šiuo aspektu „žaisite“, tuomet taip, galbūt Jūs ir esate teisūs. Tačiau per daugelį metų darbo NT brokeriu galiu drąsiai teigti, kad kiekvienas pardavėjas nori gauti maksimalią sumą – na, o čia jau turėsite kiek pasistengti.

Reklamuokite būstą

Būsto vien gražiomis nuotraukomis tikrai neparduosite. Norint, kad NT pardavimo procesas būtų greitas ir sklandus, verta rimtai pažvelgti į parduodamo būsto reklamą. Šiuo atveju, neapsiribokite vien tik skelbimo įkėlimu į NT portalus. Pasiteiraukite draugus, gimines, bičiulius, informuokite juos, kad planuojate parduoti turimą būstą. Tokiems žmonėms parduoti būna kur kas paprasčiau, kadangi šie jau yra susipažinę su NT objektu ar net pabuvoje pas Jus namuose. Jeigu turite galimybę, atsispausdinkite skrajutes su visa informacija apie Jūsų parduodamą butą ar namą bei taip paskleiskite žinią tarp kaiminystėje gyvenančių žmonių. Taip pat nepamirškite ir apie socialinius tinklus, čia galite pasidalinti nuoroda į skelbimą bei pateikti daugiau informacijos kiekvienam norinčiam.

Pradėkite vykdyti būsto apžiūras

Pradėjus augti susidomėjimui tarp potencialių pirkėjų, galite pradėti organizuoti būsto apžiūras. Laukdami galimų pirkėjų, nepamirškite jų pasitikti švariuose namuose. Jeigu gyvenate ne vienas, paprašykite visus šeimos narius bent trumpam išeiti, kad vykstant būsto apžiūrai, būtumėte su svečiais. Nors būsto įsigijimo sprendimai padaromi ne per kelias minutes, tačiau potencialiems pirkėjams tą padaryti bus kur kas lengviau, jeigu jų niekas netrukdys bei namuose išliks tyla ir ramybė.

Tinkamai vedant apžiūras, labai svarbu paminėti pačias geriausias būsto savybes, tačiau nedarykite klaidos – taip pat nepamirškite pasakyti, kas bute / name neveikia, ar būtų naudinga suremontuoti. Tą tikrai privalu padaryti, jeigu defektai nėra matomi „plika“ akimi, kaip pavyzdžiui, neveikianti kanalizacija, pelėsis sienose ar nesandarus stogas. Nuslėpus šiuo defektus, pirkėjas gali drąsiai kreiptis į teismą bei prisiteisti dėl Jūsų kaltės patirtą žalą. Aprodžius būstą, visada pasiteiraukite, ką potencialus pirkėjas mano apie jį.

Derybos ne vien dėl kainos

Savarankiškai parduodantys būstą žmonės net nepagalvoja, kad derybos galimos ne vien dėl kainos. Šiuo atveju, vertėtų derėtis išmintingai. Labai daug šansų, kad sugebėsite susitarti dėl didesnės kainos jei pasiūlysite pirkėjams lankstesnį atsiskaitymo būdą ar terminus, išsikėlimo datą ar, kad paliksite jiems patikusį baldą. Nepamirškite, sėkmingos derybos galimos tik tada, kuomet patenkintos lieka abi pusės.

Sutarties pasirašymas

Visas suderintas sąlygas nepamirškite įtvirtinti preliminaria būsto pirkimo-pardavimo sutartimi. Taip pat šiuo metu gali iš pirkėjo paimti avansą (dažniausiai 10 proc.), kuris atsisakymo pirkti atveju nėra grąžinamas. Vėliau turėsite nuvykti pasirašyti pirkimo-pardavimo dokumentus jau pas notarą. Verta pastebėti, kad visiems reikiamiems dokumentams paruošti gali užtrukti net keletas dienų.

Parduokite turimą būstą greitai ir paprastai!

Jeigu turite papildomų klausimų dėl NT pardavimo ar nuomos, drąsiai kreipkitės dėl nemokamos konsultacijos telefonu +370 699 62830 arba el. paštu info@malvicas.lt.