Kiekvienam iš mūsų gyvenamosios vietos pakeitimas yra vienas esminių gyvenimo įvykių. Daugelis žmonių į turimo būsto pardavimą, naujo pirkimą žiūri itin rimtai. Kaip dauguma NT brokerių pastebi, įprastai nekilnojamojo turto pardavimas trunka nuo 3 iki 6 mėnesių. Jeigu per šį laiką neradote pirkėjo Jūsų turimam būstui, greičiausiai darote kažką ne taip. Būtent dėl to šiame straipsnyje yra pateiktos 5 dažniausios klaidos, kurias daro dauguma žmonių parduodami NT.

Neteisingai įvertinta būsto kaina

Kaip ir prieš bet kurio kito turto pardavimą, būstą itin svarbu tinkamai įvertinti. Kaip taisyklė, didžioji dalis būsto savininkų yra linkę įvertinti savo turimą nekilnojamąjį turtą bent 5-10 procentų daugiau nei pati rinkos kaina. Tai daro įtaką įvairūs prisiminimai, sentimentai turimam būstui ar paprasčiausias informacijos trūkumas apie esamą situaciją NT rinkoje. Nors pardavėjai linkę išties pervertinti NT kainą, tačiau šioje vietoje reiktų būti realistiškiems – daugeliui pirkėjų itin svarbi būsto kaina. Tad netinkamai įsivertinus turimą turtą jo pardavimo procesas ne tik bus kur kas sudėtingesnis, tačiau gali ir užtrukti. Dėl šios priežasties visada rekomenduojama, kad būtų atliktas NT vertinimas, kurio dėka nesunkiai sužinosite realią rinkos kainą. Taip ne tik neliks optimistinių lūkesčių, bet ir pats NT pardavimo procesas vyks greičiau ir sklandžiau.

Netvarkingi būsto dokumentai

Visada savo klientams rekomenduoju nepamiršti ir apie turimo būsto dokumentus. Norint parduoti nekilnojamąjį turtą greitai ir už tinkamą kainą svarbu, kad visi reikiami dokumentai būtų sutvarkyti dar iki pat pardavimo. Daugelis potencialių klientų perka būstą su paskola iš banko, todėl itin naudinga kuo greičiau sutvarkyti visą „popierizmą“.

Prieš parduodant savo būstą, turite turėti šiuos dokumentus:

 • Galiojančius asmens dokumentus (asmens tapatybės (ID) kortelę arba pasą);
 • Nuosavybės pažymėjimą (Registrų centro išrašas), kuriame yra nurodyta, kad esate teisėtas būsto savininkas;
 • Kadastrinių matavimų bylą, kurioje yra detalus būsto planas ir techninė informacija apie Jūsų būstą. Jeigu šios bylos neturite, Jums reikės atlikti būsto kadastrinius matavimus, tačiau jeigu šią bylą pametėte, nesunkiai galite užsisakyti kopiją kreipęsi į Registrų centrą;
 • Būsto įsigijimo dokumentus, kurie nurodo, kaip buvo įgytas turimas nekilnojamas turtas;
 • Būsto energetinio naudingumo sertifikatą, kuris parodo, kiek energijos sunaudoja patalpa / pastatas. Šiuos sertifikatus ruošia būtent tuo užsiimančios įmonės. Senos statybos pastatų sertifikatą galite gauti kreipęsi į notarą;
 • Sklypo planą (jeigu būstui priklauso ir žemės sklypas);
 • Namo bendrijos pažymą, kuri nurodo, kad nėra įsiskolinimų, jeigu butas priklauso bendrijai. Norėdami gauti šią pažymą, kreipkitės į bendrijos pirmininką;
 • Teismo leidimą parduoti, jeigu turite nepilnamečių vaikų. Norėdami gautį šį leidimą, turėsite kreiptis į teismą ir argumentuoti, kad gavę leidimą užtikrinsite, jog po būsto pardavimo nepabloginsite gyvenimo sąlygų savo vaikams. Ką reiktų žinoti apie teismo leidimą parduodant būstą?
 • Banko leidimą parduoti, jeigu Jūsų turimas būstas yra įkeistas bankui;
 • Sutuoktinio sutikimą parduoti, jeigu esate santuokoje su savo partneriu. Tai taikoma net tada, jeigu parduodamas nekilnojamas turtas buvo įsigytas dar prieš santuoką. Šis sutikimas turi būti pasirašytas pas notarą.

Netinkama / nepakankama nekilnojamojo turto reklama

Ideali situacija parduodant nekilnojamąjį turtą – rinktis bent iš kelių potencialių bei mokių pirkėjų. Tokiu būdu Jūs ne tik galėsite pasirinkti pirkėją, su kuriuo sukirsite rankomis dėl parduodamo būsto, bet ir galėsite lengviau vesti derybas dėl NT kainos, kitų papildomų sąlygų. Norint turėti bent kelis susidomėjusius, potencialius, o svarbiausia mokius pirkėjus labai svarbu tinkamai reklamuoti parduodamą nekilnojamąjį turtą. Tam gali padėti įvairiausia reklamos forma:

 • NT pardavimų portalai;
 • Reklama socialiniuose tinkluose;
 • Spausdintinė reklama (lankstinukai, skrajutės, kt.)

Nors tai gana svarbus, daugeliui aiškiai suprantamas žingsnis NT pardavimo procese, tačiau, kaip nekeista, daug esamų mano klientų būtent ir susidurdavo su šia problema. NT brokeris Kaune ar bet kuriame kitame mieste, kuriame parduodamas Jūsų būstas gali padėti išspręsti šią problemą. Neretai su gyvenamuoju būstu dirbantys NT profesionalai moka greitai ir efektyviai pritraukti susidomėjusius pirkėjus. Tad jeigu jaučiatės „užstrigę“ parduodant butą, namą ar net sodą, kreipkitės į šios srities profesionalus.

Netinkamai organizuojamos būsto apžiūros

Nerasite nei vieno pirkėjo, kuris pirktų būstą jo tinkamai neapžiūrėję. Todėl efektyviai suorganizuotos NT apžiūros yra viena svarbiausių sudedamųjų dalių norint sėkmingai parduoti nekilnojamąjį turtą. Visų pirma, prieš atsivedant pirkėjus, tinkamai sutvarkykite parduodamą būstą. Visą informaciją, kaip tinkamai sutvarkyti NT prieš jį parduodant rasite kitame straipsnyje. Būtent jame apžvelgiamos dažniausiai pasitaikančios klaidos bei sprendimai, kurie pagelbės Jūsų namams atrodyti nepriekaištingai prieš atsivedant potencialiems pirkėjams.

Dauguma pirkėjų prieš spręsdami, ar pirkt šį būstą ar ne, visada domisi su būsto eksplotacija susijusiais komunaliniais mokesčiais, kitomis įmokomis. Todėl su tuo susijusias sąskaitas, kitus dokumentus turėkite prie savęs, kad paprašius būtų greitai „išspręstas“ šis klausimas. Taip pat rekomenduojama visą informaciją apie turimą būstą sakyti atvirai, be jokių užuolankų. Daugelis pirkėjų tai ypač vertina bei leidžia labiau pradėti pasitikėti Jumis. Reikia suprasti, kad NT pirkimas yra rimtas ir atsakingas procesas, todėl neverta skubinti ir spausti pirkėjų priimti lemiamą sprendimą.

Nepavykusios derybos

Paskutinis, tačiau bene svarbiausias žingsnis sėkmingoje NT pardavimo kelionėje. Net jeigu ir potencialūs pirkėjai surasti, būstas jiems tinka ir patinka, dėka nepavykusių derybų NT sandoris gali ir neįvykti. O priežasčių gali būti pačių įvairiausių. Tiek pardavėjams, tiek ir pirkėjams rekomenduojama apsieiti be kategoriškumo, blogų emocijų. Reiktų pastebėti, kad NT pardavimo kaina nėra vienintelė svarbiausia sąlyga. Prieš pateikiant bet kokį pasiūlymą, visada ramiai išklausykite pirkėją, supraskite jo norus bei galimybes. Pagal gautą informaciją galėsite pateikti geriausią variantą tiek Jums, tiek ir pačiam pirkėjui. Jeigu sprendimą priimate ne vienas, visada galite pasiūlyti susitikt / susiskambinti kitą dieną, kai būsite pasitarę su savo antra puse, šeimos nariu ar giminaičiu.

Reikalinga pagalba? Kreipkitės!

Nors šios klaidos gana akivaizdžios bei nesunkiai išvengiamos, tačiau neretai realybė būna šiek tiek kitokia. NT pardavimo procesas realybėje nebūna toks sklandus ir greitas, tad jeigu jaučiatės, kad užstrigote būsto pardavimo procese bei reikalinga pagalba, drąsiai kreipkitės į mane telefonu +370 699 62830 arba el. paštu info@malvicas.lt

 

 

 

Reikia pagalbos su nekilnojamu turtu? Palikite savo telefono numerį ir aš su Jumis susisieksiu!
Turinys
Daugiau NT patarimų