Būstas kiekvienam iš mūsų yra ta vieta, kurioje norime praleisti daugiausiai laiko, juk tai jaukiausia, širdžiai miela vieta. Tačiau neretai daugeliui žmonių būsto įsigijimas ar pardavimas siejasi su dideliu rūpesčiu bei sudėtingu procesu. Kad išsklaidyti turimas abejones, trumpai apžvelgsime NT pardavimo gidą, kurio dėka jausitės drąsiai parduodami savo turimą nekilnojamąjį turtą. Gidas yra suskirstytas į tris pagrindines dalis:

  • Būsto švara ir tvarka;
  • Būsto apžiūros;
  • Derybos dėl turimo NT;

Prieš pradedant buto ar namo pardavimą, visada rekomenduojama prieš tai įvertinti jo esamą būklę. Jeigu pasirūpinsite, kad potencialiems pirkėjams Jūsų turimas būstas atrodys patraukliai tiek iš išorės, tiek ir iš vidus, jį parduosite kur kas greičiau. Todėl į šį NT visada žiūrėkite kaip į prekę, kuri bus netrukus parduota. Tinkamai tai padarysite tik visiškai emociškai atsiriboję nuo buvusių namų. Šį procesą palengvins būsto nuasmeninimas – prieš pradedant pardavinėti būstą, surinkite visas emocijas keliančias interjero detales, asmenines bei šeimos nuotraukas, kitus prisiminų turinčius daiktus. Kad ir kaip negražiai skambėtų, tačiau Jūsų prisiminimai pirkėjams visiškai nerūpi. Jie atvykę apžiūrėti būto visada norės įsivaizduoti, kaip juose gyvena. Tad Jūsų rūpestis padaryti taip, kad jie vos atvykę į apžiūras pradėtų galvoti „tai mano būsimi namai“.

Būsto švara ir tvarka

Prieš pradedant organizuoti būsto apžiūras įsitikinkite, kad visi daiktai savo vietose, o būstas švarus ir tvarkingas. Tikrai sutiksite, kad potencialius pirkėjus vargu ar sužavėsite dulkėmis, ar kabančiais voratikliais palūbėse. Purvini langai, nešvarios sienos ar grindys taip pat viena iš klaidų, kurias daro būsto savininkai prieš parduodant nekilnojamąjį turtą. Jeigu vaizdas pro buto langą yra vienas iš privalumų, būtinai išvalykite langus. Taip pat švarius langus turintys namai prisipildo natūralios saulės šviesos ir yra kur kas patrauklesni.

Visus namuose esančius paviršius kruopščiai nuvalykite, įvairias rankenas, rankenėles ar net veidrodžius gerai išblizginkite. Išsiurbkite grindinis, minkštus baldus, kilimus ir kiliminę dangą. Nuo spintelių nuvalykite dulkes bei kitus nešvarumus. To nepamirškite padaryti ir nuo spintų, komodų ar šaldytuvo. Vidus taip pat turi būti švarus, o viduje esantis turinys tvarkingai sudėliotas į tam skirtas vietas. Atlikus šiuos darbus namai kvepės kur kas švariau ir gaiviau. Valydami sunkiai pasiekiamas vietas panaikinsite daugybę nemalonių, aštrių kvapų, kurie, greičiausiai, atsirado einant metams.

Visada rekomenduojama nepagailėti ir šiam reikalui pasikviesti švaros paslaugomis užsiimančią įmonę, kuri yra šios srities profesionalė. Nors švaros paslaugos nėra pačios pigiausios, tačiau jos Jums sutaupys daugybę laiko bei padės turimą būstą parduoti kur kas greičiau. Jei to padaryti neturite noro ar lėšų, skirkite pakankamai laiko kapitaliniai namų ruošai.

Tinkamai išvalius parduodamą turtą pamatysite tikrąją jo būklę. Atidžiai peržvelkite sienas ir lubas, esant reikalui, pašalinkite dėmes, įtrūkimus. Jeigu yra būtinybė, perdažykite. Kaip daugelis NT specialistų pastebi, vienas greičiausių ir paprasčiausių būdų atnaujinti namus – perdažyti sienas. Jeigu namuose yra tapetuotų sienų, pasirūpinkite, kad šios atrodytų tvarkingos, neapsilupinėjusios. Atsilupusias vietas priklijuokite, esant didesniems pažeidimams, galite atskiras sienas pertapetuoti.

Apžiūros

Nors daugelis buto savininkų nepagalvoja, tačiau NT apžiūros yra vienas iš svarbiausių kriterijų stengiantis sėkmingai parduoti turimą nekilnojamąjį turtą. Net ir turint švarų, gerai sutvarkytą objektą jo galite vis tiek neparduoti. Turite suprasti, kad NT įsigijimas yra rimtas žingsnis, kurį pirkėjai žengia tik tada, kada jaučiasi užtikrinti savo esamu sprendimu. Todėl tinkamai organizuojamos NT objekto apžiūros tampa esminiu punktų visame būsto pardavimo procese.

Kad sėkmingai parduotumėte savo NT objektą turite potencialiems pirkėjams „parduoti idėją“, kad šie jau pradėtų įsivaizduoti gyvenimą Jūsų parduodamuose namuose. Daugelis NT specialistų pastebi, kad būsto įsigijime didelę įtaką daro emocijomis pagrįsti sprendimai. Tad būsto apžiūrų metu turite apžvelgti pačias geriausias objekto savybes, tačiau kartu ir kalbėti ta kalba, kuri padės sudominti atėjusį pirkėją. Svarbu pastebėti, kad apžiūrų metu reiktų koncentruotis į būsto pristatymą pirkėjui, tačiau nelįsti į didesnes diskusijas ar derybas. Žinoma, nors teorija skamba gražiai ir paprastai, realybėje šis procesas nėra toks jau paprastas. Siekiant operatyvaus būsto pardavimo, visada rekomenduojama kreiptis į šios srities specialistus.

Daugelis klientų dažnai klausia, ar būtina pasakoti apie turto trūkumus? Atsakymas būtų – ir taip, ir ne. Jeigu šie trūkumai yra susiję su pastato konstrukcija, sienomis ar lubomis, šią informaciją tikrai reiktų pasakyti. Pirkėjai turėtų žinoti, kokios būklės nekilnojamąjį turtą jie perka. Tačiau jei ši informacija yra susijusi su Jūsų asmenine nuomone apie kaimynus, vietą ar išplanavimą, geriau tai pasilikite sau.

Derybos

Jūsų turimas būstas buvo gerai sutvarkytas bei paruoštas apžiūroms. Šios irgi praėjo be didelių nesklandumų. Tad idealiausiu atveju, šiuo metu turite bent kelis itin susidomėjusius pirkėjus, kurie norėtų tartis dėl būsto įsigijimo. Kaip jau suprantate, liko paskutinis etapas NT objekto pardavimo procese – sėkmingos derybos. Reiktų pastebėti, kad dauguma žmonių galvoja, jog derėtis galima tik kainos ir tai yra visiška netiesa.

Vardant sėkmingų derybų, visada rekomenduojama būti lankstiems ir išklausyti ką mano / pageidauja pirkėjai. Nereiktų iškart „sustatyti“ savo sąlygų – taip galite išgąsdinti net ir labiausiai susidomėjusius pirkėjus. Kaip ir bet kur, stenkitės išlaikyti draugišką, tačiau dalykišką toną, nesivelti į emocijomis pagrįstas diskusijas. Prieš pradedant derybas visada galite išsikelti derybų / NT pardavimo tikslus, tokius kaip:

  • Būsto pardavimas palankiausiomis sąlygomis;
  • Greitas būsto pardavimas;
  • Būsto pardavimas aukščiausia kaina ir t.t.

Kaip jau ir minėta, derėtis galima ne tik dėl NT kainos, o ir dėl papildomų sąlygų – baldų, apyvokos prietaisų, atsiskaitymo būdų, terminų ir daugelio kitų niuansų, kurie neretai svarbūs abiems derybose dalyvaujančioms pusėms. Tinkamai išsiaiškinus pirkėjų poreikius galėsite būti tikri, kad būsto pardavimo procesą, greičiausiai, užbaigsite sėkmingu sandoriu.

Reikia pagalbos su nekilnojamu turtu? Palikite savo telefono numerį ir aš su Jumis susisieksiu!
Turinys
Daugiau NT patarimų